Ubytujte sa v srdci Rajeckej doliny v apartmánoch Meritto
viac
Rajecká dolina

Iné zaujímavosti

MÚZEUM DOPRAVY RAJECKÉ TEPLICE

Medzi ďalšie zaujímavosti v Rajeckej doline jednoznačne patrí MÚZEUM DOPRAVY, ktoré nájdete v centre Rajeckých Teplíc a to priamo na železničnej zastávke.  Nadšenci môžu obdivovať skutočnú železničnú trať ako aj techniku, ktorá sa v minulosti bežne na železniciach využívala, ale aj zrekonštruovanú historickú dopravnú kanceláriu. Samozrejme nezabudli ani na najmenších, pre ktorých sú pripravené modelové koľajiská. Rozšírte svoje poznatky aj o zaujímavú históriu a vývoj celej dopravy na Slovensku.

GEJZÍR V RAJECKEJ LESNEJ 

Prírodnou zaujímavosťou tejto doliny je aj gejzír, ktorý dosahuje výšky až 6 m. Najkrajší je však v zimných mesiacoch kedy nízke teploty v kombinácii s neustále tečúcou vodou vytvárajú najrôznejšie útvary. V letných mesiacoch je naopak očarujúci dúhou, ktorá priláka nejedného zvedavca. Toto miesto je vyhľadávanou atrakciou aj preto, že k nemu vedie pohodlná asfaltová cesta. Nájdete ho len 4 km nad obcou Rajecká Lesná.

PAMIATKOVÁ REZERVÁCIA ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY ČIČMANY

Čičmany je jednou z najznámejších obcí v Rajeckej doline, ktorá dýcha vlastnou históriou. Nachádza sa na samom konci doliny smerom na Prievidzu, to však neodradí tisíce návštevníkov, ktorý sa vracajú na toto očarujúce a malebné miesto. Táto obec je známa ako pamiatková rezervácia ľudovej architektúry vyhlásenej v roku 1977. Typickými sú drevené zruby zdobené vzácnymi bielymi ornamentmi. V tzv. Radenovom dome, je možné navštíviť expozície, ktoré má pod správou Považské múzeum v Žiline. Táto jedinečná destinácia by rozhodne nemala chýbať vo vašom programe.

BETLEHEM ŽIVOTNEJ VEĽKOSTI 

Tento krásny drevený betlehem zložený zo 6 sôch v životnej veľkosti je pýchou parku Skalka priamo v centre Rajeckých Teplíc. V súčasnej dobe je betlehem kompletne hotový aj s maštaľou, ktorá dotvára celú expozíciu a v komplexe to prináša milé spríjemnenie prechádzky po parku.

KALVÁRIA A LURDSKÁ KAPLNKA V RAJECKEJ LESNEJ 

Frivaldská kalvária sa nachádza priamo v obci Rajecká Lesná a je zložená zo 14 malých kaplniek resp. zastavení na pripomenutie posledného utrpenia Pána Ježiša. Na vrchu cesty sa nachádza Kostol Nanebovstúpenia Pána a pred ním kríž Ježiša. Súčasťou je aj malá Lurdská kaplnka.


Víkendový pobyt
Týždenný pobyt
Silvestrovský pobyt
Darovať pobyt
Meritto reštaurácia &
apartmány


Súľovského 101
013 13 Rajecké Teplice
Slovenská republika
Reštaurácia / rezervácie

+421 911 66 99 66
+421 41 54 94 544

E-mail
restauracia@meritto.sk
apartmany@meritto.sk
Otváracie hodiny

PO - NE: 10:00 - 22:00

Letná sezóna júl / august
PIA - SO: 10:00 - 23:00
Prevádzkar

prevadzkar@meritto.sk