04.11.19

MLADÉ / JEMNÉ / VÝNIMOČNÉ = BOŽOLÉ

...nezrelosť, ktorá ťa omámi ...
...jemnosť, ktorá ťa dostane ... 
... francúzska tradícia, ktorá si našla svoje cestičky aj na naše malé Slovensko ... 

Niektorí tomu hovoria omamná nezrelosť iní zase jemná výnimočnosť. Isté však je, že víno Beaujolais Nouveau alebo u nás známe ako "BOŽOLÉ" je niečo, čo by mal ochutnať každý milovník vína. Ide o prvé "mladunké" víno plné chutí a ovocnej vône,  ktoré ma v sebe krásnu francúzsku históriu.

Tradícia, akú poznáme dnes, sa vyvíjala postupne a jej význam a chuť je o to silnejšia a dodáva tomuto "sviatku" čaro s príchuť očakávania. Ako tradícia káže, prvé fľašky tohto výnimočného francúzskeho vína sa otvárajú  presne na tretí novembrový štvrtok! 

Keďže sa Vám v Meritte snažíme prinášať vždy niečo nové, čo k dobrému a kvalitnému jedlu patrí, túto francúzsku tradíciu nemôžeme vynechať. Preto máme pre Vás týždeň "BOŽOLÉ" vínka od značky Lionel Carron ročník 2019. Víno božolé je vyrábané zo špecifickej odrody typickou jej tenkou šupkou, čo spôsobuje, že vína sú jemné a ľahké a odlišujú sa od tradičných "ťažších" vín.  Toto prvé víno je typické suchou no ľahkou chuťou, ktoré sa výborne hodí k rôznym druhom pokrmov. 

A tak ako tradícia káže, presne tretí štvrtok v mesiaci teda 21.11. u nás môžete ochutnať mladé, krehké víno, ktoré vám, ako veríme, ešte doplní  a posilní Váš zážitok z posedenia u nás a poteší tak Vaše chuťové poháriky ako aj rozveselí vašu myseľ . :) 

Nezmeškajte preto túto príležitosť a vidíme sa všetci v Meritte - už 21.11.2019! :) 
Chcete byť pravidelne informovaní o našich novinkách?
Meritto reštaurácia &
apartmány


Súľovského 101
013 13 Rajecké Teplice
Slovenská republika
Reštaurácia / rezervácie

+421 911 66 99 66
+421 41 54 94 544

E-mail
restauracia@meritto.sk
apartmany@meritto.sk
Otváracie hodiny

PO - NE: 10:00 - 22:00

Letná sezóna júl / august
PIA - SO: 10:00 - 23:00
Prevádzkar

prevadzkar@meritto.sk